Česká reprezentace ve stolním tenisu opět v Aplikačním centru BALUO

14. 8. 2019    |    Délka čtení: 4 min

Česká reprezentace ve stolním tenisu opět v Aplikačním centru BALUO

Zatímco většina akademické obce a zaměstnanců Univerzity Palackého v Olomouci prožívá naplno dny zasloužené dovolené, Aplikační centrum BALUO jede v běžném provozním režimu. V červenci proběhlo několik významných plaveckých akcí se zastoupením českých a australských reprezentantů (viz Česká televize zde), úspěšně byla realizována letní škola pro čínské univerzitní studenty se zaměřením na zdravý a aktivní životní styl (viz článek Žurnálu UP tady), rovněž své sportovní aktivity zde realizovali univerzitní studenti ze Spojených států amerických a v neposlední řadě opakovaně proběhl velmi povedený příměstský tábor pro děti a mládež Baluáček.

 

ČESKÁ ŠPIČKA STOLNÍHO TENISU V AC BALUO

 

V těchto dnech Aplikační centrum BALUO přivítalo a připravilo podmínky pro současnou českou špičku ve stolním tenise. Reprezentanti se sešli v rámci plánovaného turnaje TOP 8, ve kterém se utkají aktuálně nejlepší hráči a hráčky systémem každý s každým. Ve středu 7. srpna proběhly oficiální tréninky. Následující čtvrtek a pátek byl pak plně věnován turnaji. V rámci uvedené akce reprezentanti rovněž absolvovali v aplikačním centru diagnostiku, jejíž výstupy dále umožní další práci s hráči a zkvalitnění celého procesu výkonnostního růstu.

„Veškeré akce tohoto typu a na místě, jako je Aplikační centrum BALUO, by nám měly pomoci v dalším rozvoji naší reprezentace mužů a žen s vidinou cíle probojovat se na olympijské hry konané v roce 2020 v japonském Tokiu,“ uvedl sportovní ředitel České asociace stolního tenisu Petr Nedoma. Ředitel Aplikačního centra BALUO Martin Sigmund dodává, že je rád, že se povedlo navázat a udržet spolupráci tohoto typu, a pochvaluje si rovněž dobrou komunikaci a korektní spolupráci mezi oběma stranami. Doufá, že i tímto způsobem Univerzita Palackého v Olomouci přispěje ke kvalitní přípravě naší seniorské reprezentace, která dále bude reprezentovat i dobré jméno České republiky ve světě na největších a nejvýznamnějších akcích sportovního formátu.