Testovací bazény

Testovací bazény jsou svými parametry jediné svého druhu ve střední Evropě. Testovací nádrže jsou osazeny speciálním kamerovým systémem, který díky vysokofrekvenčním kamerám umožňuje pořizovat záznam testovaného objektu (plavce, zařízení atd.). Pořízený záznam je možné dále analyzovat prostřednictvím sofistikovaného software.

BAZÉN 25 m

Testovací bazén je svými parametry jediný svého druhu ve střední Evropě. Testovací nádrž umožňuje díky sedmi průhledovým oknům, která jsou osazena vysokofrekvenčními kamerami, pořizovat záznam testovaného objektu (plavce, zařízení atd.) ve druhé dráze z předo-bočního pohledu. Pořízený záznam je možné dále analyzovat prostřednictvím sofistikovaného software. Současně je možné záznam zobrazovat přímo v testovacím bazénu (plavcům, trenérům) a pracovat s okamžitou zpětnou vazbou.

TESTOVACÍ NÁDRŽ - PROTIPROUD 

Menší testovací nádrž je jedinečná pro systém trysek umožňující vytvořit v nádrži specifické hydrodynamické podmínky, které je možné využít mnoha způsoby. Nejčastěji je využíván při testování plavců, kteří díky protiproudu mohou plavat tzv. „na místě“ a překonávat tak odpor protiproudu. Stejně jako ve větší bazénové nádrži je i zde možné využít okna, které je osazené vysokofrekvenční kamerou pro snímání dění v nádrži (předo-boční a horní pohled). Bazén je tak možné využít pro širokou škálu testování ve velmi specifických podmínkách, ale také pro testování plavců či začátečníků.

Rekondiční bazén

Třetí testovací vanou je rekondiční bazén, opět disponující pozorovacím oknem s možností využití kamerového systému. Bazén lze využít pro rehabilitaci a celou řadu dalších měření.

Pozn.: Všechny aktivity v bazénech lze provádět jen v přiléhavých plavkách.

Jedinečný kamerový systém včetně unikátního vyhodnocovacího software je dodávkou našeho německého partnera, společnosti Contemplas. 

 

NOVINKA! AQUA AEROBIC

v protiproudém bazénu
 

Aerobní cvičení ve vodě (která sahá cca do 1/2 hrudníku), je zaměřené na zvýšení fyzické kondice, redukci váhy a vytvarování těla. Odpor vody je v závislosti na rychlosti prováděného pohybu 4- až 42krát vyšší než odpor vzduchu a tím zvyšuje intenzitu cvičení a současně masíruje svaly. Pomáhá při hubnutí, snižuje hladinu krevního cukru, snižuje stres a krevní tlak. Protože voda nese 90 % tělesné váhy, zvládne toto cvičení prakticky každý, bez ohledu na kondici, obezitu či věk. Procvičíte si všechny svalové skupiny, plíce a srdce. Při pohybu ve vodním prostředí dochází ke zrychlení hojivých procesů svalů, šlach, kostí a kloubů, toto cvičení je tedy vhodné i během rehabilitace po operacích. Pohyb ve vodě působí velice příjemně a má vliv na psychické i fyzické uvolnění.  Cenu služby naleznete v ceníku.

 

 

 

ROZVRH BAZÉNU OD 20. 2. do 26. 2. 2017

Rezervujte se na tel. +420 585 636 710 nebo na recepce@acbaluo.cz

 

 

 

 

ROZVRH BAZÉNU OD 27. 2. do 5. 3. 2017

Rezervujte se na tel. +420 585 636 710 nebo na recepce@acbaluo.cz

 

 

PROHLÉDNĚTE SI

CENÍK SLUŽEB          REGISTRUJTE SE

 

Fotogalerie


AC BALUO na Facebooku

23. 2. 2017
A jsme v druhém kole! ;-) #ftk #acbaluo #olomouc #kampusneředín
23. 2. 2017
Stavba AC BALUO postoupila do druhého kola soutěže Stavba roku Olomouckého kraje 2016. Moc nás to jako generálního dodavatele těší! Aplikační centrum BALUO je vědeckotechnický park zaměřený na oblast vědy, technologie, inovačního podnikání a odborné vzdělávání v oblasti pohybové aktivity, prevence civilizačních onemocnění a podpory zdravého životního stylu.
23. 2. 2017
Naše centrum včera hostilo seminář Dialogy Český olympijský výbor. Michal Ježdík, Jan Procházka, Pavel Malura a Jiří Nikodým se s přítomnými trenéry, sportovními manažery a dalšími podělili o poznatky z loňské konference Leaders, Sport Performance Summit. Mimochodem pamatujte - nejdůležitější vlastností skvělého hráče je jeho vášeň pro sport. / Foto: Martin Višňa, Fakulta tělesné kultury UP
23. 2. 2017
Aplikační centrum BALUO; Fakulta tělesné kultury UP
22. 2. 2017
Těšíme se příští čtvrtek 2. března od 18 hod. v #acbaluo!
22. 2. 2017
Spustili jsme registrace dětí od 3 do 17 let! ?www.acbaluo.cz? Přihlaste Vaše děti do #acbaluo a dopřejte jim komplexní rozvoj. Volejte sláva a 3x se radujte, protože u nás už může makat celá rodina!
20. 2. 2017
Naše domovská fakulta patří mezi 150 nejlepších sportovních škol na světě!
20. 2. 2017
Vědeckotechnický park Univerzity Palackého, Olomouc se sportovním psychologem Mgr. Václavem Petrášem pořádají zajímavý seminář na téma "Psychologie vítězství", jenž je zaměřen na mentální stránky výkonu, které oddělují "vítěze" od "poražených". #doporučujeme #upol #přihlastese www.psychologievykonu.cz
17. 2. 2017
#TěloOlomouc letos proběhne v Aplikačním centru BALUO. Pro více informací o vzdělávání v oblasti tělovýchovy pokračujte tudy www.teloolomouc.upol.cz #experiencesharing
16. 2. 2017
Nenechte si ujít promítání outdoorových filmů v sérii #reelrock11! Náš tip nejen pro milovníky #horolezectví. ;-)

AC BALUO na Twitteru